הואגינה תודה לכן.

אני מהמרת שיוצא לכן לשמוע או לראות לא מעט פרסומות של אלוויז, קוטקס וכל השאר. אבל כמה יוצא לכן לשמוע על תחבושות רב פעמיות? כמה שמעתן על אייריס קאפ? סביר להניח שפחות ואולי זו בכלל הפעם הראשונה. זה רק הגיוני, כי לחברות הענק יש אינטרס ברור שתמשיכו להיות תלויות במוצרים שלהם.
הנה כמה סיבות טובות לא לקנות מוצרי "הגיינה נשית" (תחבושות, טמפונים וכו') שמוצעים לנו בכל סופר:

*כמעט כל חברות הגדולות שמוכרות מוצרים לנשים, עושות ניסויים קשים בבעלי חיים. סיבה מעולה למה לא לתמוך בהן (עוד על ניסויים בבעלי חיים אפשר לקרוא כאן).

*הטמפונים והפדים שמוכרים לנו מלאים בכימיקלים, מלבינים ושאר רעות שאני לא בטוחה שאנחנו רוצים בקרבת או בתוך הנרתיק.
יש שמועה על כך שחברות מוסיפות למוצרים שלהם חומרים שמגבירים את הדימום כדי לגרום לנו לקנות מהם יותר. אני לא יודעת עד כמה השמועה מדוייקת, אבל מהנסיון שלי המחזור באמת קל יותר כשאני לא משתמשת במוצרים חד פעמיים.

*אקולוגיה- אני לא יודעת לאיזה חור בעולם מגיעים אוסף הטמפונים, התחבושות והעטיפות, אבל זה צריך להיות הר אינסופי שיקח לו נצח להעלם מהכדור שלנו.

*מחיר- כל טמפון עולה לנו בממוצע באיזור 90 אגורות. כשהשתמשתי בטמפונים, הייתי שמה גם תחבושת, ליתר ביטחון וכך מוצאת את עצמי מוציאה כל חודש עשרות שקלים על המוצרים האלה מבלי לדעת שיש פתרונות אחרים, חסכוניים הרבה יותר.

מה שחשוב לדעת, זה שאנחנו לא חייבות להיות תלויות בחברות האלה. להוציא ים כסף, לשלם על התעללות, על החרבת כדור הארץ והגוף שלנו ולממן את הפרסומת הבאה שתגיד לנו כמה המחזור שלנו מגעיל וצריך להסתיר אותו.

אז הנה חלופות מעולות:

*תחבושות הגייניות רב פעמיות- עשויות מ100% כותנה, נוחות ולא מזיקות לגוף. תחבושות עולות בן 30-40 שקלים לאחת, אבל יש אפשרות להוזיל את העלות ע"י קנייה של חבילה או קנייה משותפת עם חברות. תעשו את החשבון, זה חוסך לכן המון כסף.

*טמפון רב פעמי- יש כרגע בארץ מספר סוגים של טמפונים רב פעמיים שזמינים לרכישה. אני משתמשת בשנים האחרונות באייריס קאפ. האייריס קאפ הוא גביע שעשוי מסיליקון רפואי. מקפלים ומחדירים אותו לנרתיק והוא מאוד פשוט לשימוש.
מה שאדיר באייריס קאפ הוא שאפשר להשאיר אותו בנרתיק שעות ולא להחליף בתדירות גבוהה כמו טמפון, אני הרבה פעמים שוכחת מקיומו.
הטמפונים הרב פעמיים מחזיקים שנים והעלות שלהם לא יקרה (האייריס קאפ עולה 160 שקלים).

iriscup

אני מודה שהרעיונות האלה דורשים הסתגלות. להוציא את האייריס קאפ עם הדם, לנקות ולהחזיר, היה משהו שבשימוש הראשון גרם לי לסלידה נוראית. היום אני שמחה לראות שהמחזור שלי חלש יותר, נוח לי, אין לי ריחות מוזרים כמו שהיו לי בעבר, אני שמחה שאני לא תורמת את הכסף שלי לחברות שעושות בו שימוש כנגדי וכנגד הסביבה ואני מאוד מאושרת.
מי שלא מתאים לה הרעיון של מוצרים רב פעמיים, יכולה לרכוש טמפונים ופדים חד פעמיים אורגנים. פחות פוגעני לסביבה, לבעלי החיים ולגוף, אבל קצת מגרד בכיסים.
אם יש לכן שאלות, תהיות, רעיונות, אני כאן לשמוע.

מאחר והפוסט יצר המון עניין (בצדק!), החלטתי להפוך לנקודת מכירה רישמית וניתן להזמין אצלי אייריסקאפים ותחבושות (באיסוף עצמי או משלוח): להזמנה
שיהיה לכולנו מחזור שמח (או מה שבא לנו).