ו..אז יצאתי לרוץ ברחבי וינה

לפני שבוע (ויומיים) עליתי על מטוס קטן לעבר אוסטריה.
אני לא רגילה לחופשות ארוכות (כן, שבוע זה הרבה זמן, הכל יחסי כנראה) הרחק מהתפעול של העסק, המתאמנות ושגרת הכושר שלי.
אז למרות שהעסק נשאר בידיים טובות ושיש לי את כל הכלים לבנות לעצמי פעילות גופנית מספקת בתנאים משתנים – קצת חששתי (ואפילו כתבתי, עבורי ועבורכן מאמר על פעילות גופנית בחו"ל).

אז מה היה לנו שם?
התארחנו במלון מטריף בוינה בשם 25hours, שהוא חלק מרשת אירופאית מוצלחת. המלון הספציפי הוא בקונספט קרקס, כל חדר מעוצב אחרת ויש המון מחשבה על הפרטים הקטנים.
לשמחתי בחרתי במלון במיקום מאוד מרכזי ולמרות שהתחבורה הציבורית באוסטריה מוצלחת – לרוב המקומות הגענו ברגל ובסיומו של כל יום הבנו שבמצטבר הלכנו קילומטרים רבים.

חדר הכושר במלון היה בתוספת תשלום ולמרות שהתשלום היה סימלי (10 יורו לאורח לכל השהייה), היתה לי צפייה לחדר כושר מושקע.
אי אפשר להגיד שלא היתה בו השקעה ניכרת, אבל היא באה לידי ביטוי בעיצוב (המטורלל קלות) ופחות באקססוריז, ולמרות שבשוטף אני לא מתאמנת בחדר כושר ואוהבת מאוד תרגילים במשקל גוף – חסרו לי שם כמה דברים.
אחרי שהבנתי שאין במקום הליכון (מכשיר אליפטי, מכשיר חתירה ואופניים נייחות דווקא יש) ואני כנראה אאלץ להמשיך את תוכנית הריצה שלי בחוץ במזג האוויר הקפוא והמושלג יצאתי לריצה.
האמת? היה דווקא מקסים. למרות שאין לי איזה ביגוד ריצה מיוחד לחורף ושמרכז וינה מלאה ברמזורים, איכשהו השינוי באווירה היה מבורך.
באופן כללי המלון היה מאוד פרו-פעילות: אופניים שאפשר להשתמש בהם בחינם, המלצות בכל הקשור לפעילות גופנית בספרון של החדר, חדרים מאובזרים בכדורי ג'אגלינג, חישוק הולה-הופ ומזרון יוגה לשימוש האורחים ו… פינת ג'וגינג ליד היציאה מהמלון עם בקבוקי מים, סופגי זיעה (מה זיעה? 5 מעלות בחוץ בקושי!) ומגבות.

vienna3

פינה לרצים והרצות

במהלך השיטוטים שלנו (אז קצת הלכנו לאיבוד) מצאנו פארק ציבורי עם מתקני כושר וקיר טיפוס! אחד בצד של המבוגרים והשני בצד של הילדים. כמובן שלא עמדתי בפיתוי וסקרתי עבורכם/ן את המקום:

vienna2

vienna1

קיר טיפוס חופשי במרכז וינה

אז בסך הכל היה לנו נעים, פעיל וכיף בוינה.
בזמן שתכננתי לנו את השהייה גיליתי המון מועדוני כושר, קרוספיט, קירות טיפוס, אפשרויות לסיורי ריצה בעיר ועוד אפשרויות מעניינות.
העיקר שנמשיך לזוז (וגם לנוח מדי פעם זה ממש בסדר).